شرایط و ضوابط

ضمانت اصل بودن کالا
آلیش لند با شرکت‌ها و وب سایت های معتبر و شناخته شده در سطح دنیا همکاری می‌کند و شما می‌توانید با اطمینان خاطر از اصل بودن کالاها، آن‌ها را خریداری کنید.
2 روز امکان بازگرداندن کالا
خرسندی و رضایت‌مندی شما مشتریان همواره از الویت‌های ما در آلیش لند میباشد، در این راستا تیم حرفه ای آلیش لند می‌کوشد تا هر سفارش در کوتاه‌ترین زمان و بهترین و مطلوب‌ترین شرایط به دست مشتری برسد.
با این وجود:
  • اگر تصویر کالای خریداری شده با کالای تحویل گرفته شده مغایرت داشته باشد.
  • اگر کالای خریداری شده دارای آسیب دیدگی ویا ایراد ظاهری و فیزیکی باشد. ( اگر شرکت حمل کننده مشکلی در حمل کالا ایجاد کرده باشد آلیش لند مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت )
  • کالای دریافتی با سفارش مشتری مغایرت رنگی و سایزی داشته باشد. ( در مورد رنگ قاعدتا در برخی موارد تا حدودی رنگ ها در عکس ها با واقعیت متفاوت خواهند بود ولی در کل رنگ محصول مورد نظر 100% رنگ انتخابی مشتری خواهد بود )
شما می‌توانید با پشتوانه‌ی 2 روز بازگرداندن کالا، کالای خود را بازگردانید.
با توجه به اینکه :
  • اگر تشخیص مغایرت، بدون استفاده از کالا وباز کردن در جعبه و پلمپ امکان پذیر است باید کالا به صورت تحویل گرفته شده و بدون هیچ خدشه ای برروی بسته بندی باز پس گردد.
  • اما اگر تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن است، باید کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
  • وجود مغایرت، باید حداکثر تا 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش آلیش لند اطلاع داده شود و کالا باید در جعبه وبسته بندی تحویل گرفته شده و بدون هیچ خدشه و صدمه به بسته بندی بازگردانده شود.
  • اگر کالا آسیب یا ایراد فیزیکی داشته باید در کارتن و جعبه اصلی خود وحداکثر تا 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش آلیش لند اطلاع داده شود.
  • اگر آسیب دیدگی در اثر حمل ونقل صورت گیرد حداکثر تا 24 ساعت کاری پس از تحویل کالا به خدمات پس از فروش آلیش لند اطلاع داده شود. ( اطلاع داشته باشید که آسیب دیدگی در اثر حمل و نقل در داخل کشور بر عهده آلیش لند نمیباشد و مسئولیت حمل و نقل کالا با شرکت های  پستی و حمل و نقل میباشد )
  • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری گردد.
انصراف از خرید و درخواست مرجوعی در صورت داشتن شرایط ذکر شده در بند 2 به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، باز کردن بسته‌بندی اولیه و پلمب، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
هزینه‌ی حمل و نقل کالاها در داخل کشور به شکل خودکار برای خریدهای بیش از پنج میلیون تومان رایگان و برای خریدهای کمتر از پنج میلیون بر اساس آدرس محاسبه  و  در نظر گرفته می‌شود.
همچنین هزینه‌ی مربوط به فرستادن کالا برای شهرستان‌ها نیز بنابر خدمات شرکت پست و یا شرکت های باربری و حمل و نقل متفاوت است و پس از ثبت سفارش به مشتری اطلاع داده می‌شود.

به وب سایت فروشگاه آلیش لند خوش آمدید

قوانینی که در ذیل آمده مربوط به همه صفحات سایت AlishLand.com است و هرگونه استفاده و بهره برداری از این سایت به معنی پذیرفتن همه این قوانین می‌باشد
1) کاربر سایت باید شخص حقیقی بالای هجده سال و یا شرکت حقوقی ثبت شده در اداره ثبت شرکت‌ها باشد.
2) صحت مشخصات و اطلاعات مندرج در همه فرم‌های سایت به عهده کاربر می‌باشد و درصورت تغییر، کاربر موظف به اطلاع‌رسانی کتبی به آلیش لند است. لذا آلیش لند مسئولیتی در قبال اطلاعات غلط وارد شده توسط کاربر در هر قسمتی از سایت را ندارد و همچنین در صورت تحمیل هزینه‌ای بابت اطلاعات اشتباه به آلیش لند کاربر موظف به پرداخت آن هزینه می باشد.
3) شفاف بودن و درج کامل آدرس و مشخصات دقیق سفارش درخواستی به عهده مشتری است و در صورت انجام و ارسال کالای اشتباه به واسطه مبهم بودن اطلاعات وارده توسط مشتری، آلیش لند مسئولیتی در قبال استرداد وجه پرداختی و یا تعویض یا مرجوع نمودن کالا را ندارد
4) کالا و سفارشات درخواستی کاربر باید منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین پستی و گمرکی باشد و آلیش لند مسئولیتی در قبال سفارشات غیر قانونی و موجود در لیست کالاهای ممنوعه را ندار . در صورتی‌که به دلیل قصور کارشناسان آلیش لند کالای ممنوعه خریداری شود و در گمرکات یا پست‌های درون‌مرزی یا برون‌مرزی دچار مشکل شود آلیش لند هیچ‌گونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.
5) هزینه حمل و نقل کالا یا کالاهای خریداری شده به طور کل بر عهده مشتریان گرامی میباشد که بر اساس تعرفه های اعلام شده در سایت برای حمل بار از خارج از کشور و همچنین حمل در داخل کشور محاسبه خواهد شد ( هزینه های حمل کالا در داخل کشور در هنگام خرید از وب سایت آلیش لند توسط مشتری پرداخت میشود ولی هزینه ارسال کالا از خارج از کشور پس از وزن کشی نهایی که شامل وزن خالص کالا و بهمراه وزن بسته بندی کالا و کالاها میباشد ، به اطلاع مشتریان عزیز خواهد رسید . بدیهی است مشتریان عزیز قبل از تحویل کالای سفارش داده شده موظف به پرداخت و تسویه حساب نهایی میباشند ) آلیش لند تا قبل از دریافت کامل مبلغ کالا و یا کالاهای خریداری شده و هزینه های حمل و نقل خارجی و داخلی و  همچنین هزینه های خرید و یا پیش فاکتور ارسالی به مشتربان گرامی هیچگونه مسئولیتی بابت خرید و تحویل سفارش ندارد و مسئولیت آلیش لند در قبال سفارش مشتری تنها پس از تسویه کامل پیش فاکتور آغاز می‌گردد.
6) کیفیت، اصالت، کارایی و سلامت محصول انتخابی و اعتبار فروشنده آن به عهده مشتری است و آلیش لند نسبت به موارد فوق مسئولیتی ندارد. و در صورتی که مغایرتی (رنگ ، سایز و…) از طرف کاربر و یا تلقی متفاوتی از آنچه فروشنده اعلام کرده است صورت گرفته باشد، شامل خدمات  آلیش لند نخواهد شد، به طور مثال سایز XL  و یا رنگ آبی تنها در صورتی شامل خدمات آلیش لند قرار خواهد گرفت که کالای ارسال شده تگی غیر از XL و رنگ آبی داشته باشد، بزرگی و کوچکی و یا تفاوت چشمی رنگ از موارد شامل خدمات آلیش لند نمی باشد. نقصان و کمبود در مجموعه کالا نیز برعهده فروشنده خارجی بوده و مسئولیتی برعهده آلیش لند نمی باشد (به طور مثال کمبود یه قطعه در کالای سفارش داده شده)
7) به محض پرداخت وجه کالا و یا پیش فاکتور توسط مشتری، فرآیند خرید و سفارش ارسال کالا توسط آلیش لند قابل اجراست و آلیش لند متعهد است حداکثر ظرف سه روز کاری خرید را انجام دهد و وجه پرداختی قابل استرداد نمی‌باشد و تنها درصورتی که آلیش لند به هر دلیلی تا یک هفته موفق به انجام خرید و ثبت سفارش خارجی نگردد تنها موظف به عودت عین وجه بصورت کامل به مشتری ظرف دو روز کاری می باشد.
8) در صورتی که مشتری به هر دلیلی پس از خرید کالا توسط آلیش لند تمایل به کنسل کردن سفارش داشته باشد، تنها در صورتی که کالا خریداری نشده باشد امکان کنسل شدن وجود خواهد داشت و مبلغ ریالی پرداختی توسط مشتری طی دو روز کاری توسط آلیش لند به وی بازگردانده خواهد شد.
9) در صورتی‌که آلیش لند خرید را انجام دهد اما فروشنده به هر دلیلی کالا را ارسال نکند (مثلا به دلیل اعلام موجودی اشتباه فروشنده و یا اتمام موجودی کالا) و مشتری از آلیش لند بخواهد تا با انجام شکایت پول را پس بگیرد، مبلغ ریالی پرداختی توسط مشتری طی دو روز کاری پس از عودت وجه توسط فروشنده به وی بازگردانده خواهد شد. بدیهی است در صورت عدم عودت وجه توسط فروشنده، آلیش لند مسئولیتی در این خصوص ندارد.
10) تعهد زمانی ارسال سفارش به ایران از زمان دریافت کالای سفارش داده شده و تحویل توسط نماینده آلیش لند در خارج از کشور آغاز می‌شود و زمان تقریبی تحویل آن در ایران در سفارش‌های اروپا و ترکیه 20 الی 25 روز کاری و چین و کشور های آسیایی 30 تا 40 روز کاری بجز روزهای تعطیل از زمان دریافت کالا می باشد. لذا آلیش لند مسئولیتی در قبال تاخیر یا مفقودی ناشی از ارسال کالا توسط فروشنده و یا تاخیرهای پستی در کشور مبداء را ندارد.
11) در صورت ایجاد تاخیر در ارسال سفارش به شرطی که این تاخیر ناشی از عملکرد آلیش لند ‏باشد، در صورت درخواست به ازای هر هفته‌ای که از زمان تعیین شده برای تحویل سفارش بگذرد، 5% از مبلغ پیش ‌پرداخت به عنوان جریمه تاخیر به مشتری پرداخت خواهد شد.
12) آلیش لند پس از آماده‌ سازی کالا در دفتر تهران و اطلاع‌رسانی به مشتری جهت تسویه حساب و تحویل کالا، تنها موظف است تا دو هفته کالا را نزد خود نگه دارد. در صورتی که طی این زمان مشتری اقدام به تسویه حساب ننماید، آلیش لند این اختیار را دارد که کالا را به فروش رساند. در صورت فروش محصول توسط آلیش لند پس از کسر هزینه کامل حمل و کارمزد خرید مابقی مبلغ پرداختی مشتری عودت می‌گردد. در صورتی که آلیش لند موفق به فروش کالا نشود هیچ وجهی عودت نمی‌گردد و حق شکایت از مشتری برای آلیش لند محفوظ است.
13) بسته بندی کالا در هریک از مراحل پست، گمرکات و یا بازرسی‌های فرودگاهی ممکن است باز شود و همچنین امکان حذف بسته‌بندی اضافه محصول به جهت کاهش حجم ارسالی و هزینه پستی برای مشتری وجود دارد. درصورتی که وجود جعبه و بسته‌بندی اوریجینال آن برای مشتری مهم است لازم است به کارشناسان آلیش لند اعلام شود و هزینه حمل با وزن حجمی بسته را مدنظر قرار دهند.
14) هزینه حمل کالاهای خریداری شده تا ایران پس از دریافت کالا در دفتر ایران بر اساس وزن واقعی محاسبه می‌شود و قبل از تحویل کالا از مشتری دریافت می‌شود مگر اینکه هزینه حمل مساوی یا بیشتر از جمع ارزش کالاها باشد که در این صورت 50 درصد آن در ابتدا محاسبه شده و دریافت می‌گردد. وزن واقعی عبارتست از وزن کالا و جعبه ارسالی از فروشنده روی ترازو و یا وزن حجمی آن در صورت بالاتر بودن، وزن حجمی به گرم به صورت حاصلضرب طول و عرض و ارتفاع مکعب مستطیل فرضی دور کالا  تقسیم بر 5 بدست می آید.
15) در صورت بروز اختلاف، آلیش لند سعی در حل آن توسط مذاکره و در صورت حل نشدن تعیین داور مرضی الطرفین می‌نمایند. چنانچه مذاکرات تا دو هفته به نتیجه ای نرسد یا داور مورد توافق پیدا نشود، مراجع ذی صلاح قانونی و رای ایشان مرجع طرفین خواهد بود.
16) آلیش لند در قطع یا محدود سازی ارائه خدمات به کاربران مختار است. همچنین اگر بصورت قطعی مشخص گردد که کاربر اقدام به فعالیت‌ یا مبادلات ممنوعه نموده، آلیش لند مختار به قطع انجام تعهدات، عدم انجام تراکنش مالی مربوط، اطلاع به مراجع قانونی و قطع دسترسی مشتری می‌باشد.
حقوق و مالکیت سایت
دامنه AlishLand.com و  AlishLand.ir و نام “آلیش لند” و لوگوی درج شده در سایت متعلق به شخص حقیقی بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر آن برنامه نویسی و تکنولوژی های بکار گرفته شده، اسناد، قوانین، فرم‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها، کلیه محتویات وب‌سایت، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، و موارد مشابه بخشی از مالکیت انحصاری آلیش لند بوده و بدون کسب اجازه کتبی، کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است و پیگرد قانونی دارد .
محصولات غیر مجاز یا غیر قابل خرید
بر اساس ساختار وب سایت آلیش لند محصولات غیرمجاز و یا غیر قابل ارسال به کشور نمایش داده نمی شود، ولی در صورتی که اشتباها و سهوا ( چون محصولات توسط ربات بارگذاری میشوند ) محصول غیر مجاز نمایش داده شده باشد و خرید انجام شود، آلیش لند حق دارد سفارش را لغو نموده و نسبت به بازگرداندن مبلغ پرداخت شده به حساب مشتری طی دو روز کاری اقدام نماید.
توقف، بازرسی و یا توقیف محموله
آلیش لند تمام تلاش خود را جهت حمل سریع و ترخیص آسان محموله های مشتریان به کار می بندد، اما در صورت توقف، بازرسی و یا توقیف محموله در گمرک جمهوری اسلامی ایران و بازرسی در طول مسیر حمل، مسئولیتی در قبال تاخیر و یا عدم تحویل کالا نخواهد داشت، در صورت توقیف کالا توسط گمرکات و یا سایر واحد های بازرسی ذیصلاح، بایستی هزینه های ذیربط شامل هزینه های ترخیص، انبارداری، حمل و… توسط صاحب کالا به طور کامل پرداخت گردد.
باز کردن بسته بندی در صورت لزوم
با توجه به این که کلیه سفارشات به صورت رسمی از طریق گمرک جمهوری اسلامی ایران وارد کشور می شوند، ممکن است برخی محصولات جهت بررسی توسط گمرک باز و از حالت پلمپ خارج شوند، لذا امکان باز شدن تمام بسته بندی ها وجود داشته و آلیش لند حق باز کردن بسته بندی تمام کالا ها را برای خود محفوظ می­ دارد.
شرط عدم مسئولیت
سایت و هیچ یک از ارگان‏‌های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجه مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌ النفع در قبال کاربران نیست، مسئولیت آلیش لند و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه‌ایی است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی كه ثابت شود ورود خسارت در نتیجهٔ اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر و یا از ناحیهٔ فروشنده بوده است سایت متکلف به پرداخت هیچ خسارتی نخواهد بود و همچنین در صورتی كه احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوهٔ قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده است، سایت از مسئولیت بری خواهد بود.
خسارات احتمالی
سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص زیان‌ها و خسارت‌های احتمالی ناشی از عملکرد گروه و پرسنل خارج از کادر آلیش لند به اعضای آن نداشته و حداکثر خسارت‌های قابل پرداخت معادل کارمزد خدمات ارائه شده به شخص مدعی خواهد بود.
کسورات
آلیش لند در قبال صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏‌گیرد مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.
عدم تضمین
سایت خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق‌نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین می‌کند که خریدار یا فروشنده به همهٔ شروط معامله پایبند باشند.
انتشار مطالب
با پذیرش این توافق‌نامه کاربران قبول می‌کنند سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رؤیت هر‌گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد.