کارفور، (به فرانسوی: Carrefour SA) شرکت هایپرمارکت بزرگ فرانسوی و چندملیتی است، که شعبه مرکزی آن، در بولونی بیانکور، فرانسه قرار دارد.این شرکت، با در اختیار داشتن ۱٫۴۵۲ شعبه هایپرمارکت، مالک بزرگترین شبکه هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای در جهان می‌باشد، همچنین از نظر میزان درآمد سالیانه، به‌عنوان دومین شرکت خرده‌فروشی و از لحاظ میزان سود دهی پس از وال‌مارت و تسکو، به‌عنوان سومین شرکت خرده‌فروشی جهان شناخته می‌شود. کارفور در فرانسوی به معنی «چهارراه» می‌باشد.
میگروس Migros ، این مجموعه برای اولین بار در سال 1925 در سوئیس شکل گرفت، میگروس بزرگترین شرکت خرده فروشی سوئیس ، بزرگترین زنجیره سوپرمارکت و بزرگترین مجموعه زنجیره ای و فروشگاهی هایپرمارکت در سوئیس و ترکیه  است. همچنین یکی از چهلمین خرده فروش بزرگ جهان است. تمام محصولات سوپر  مارکتی، لبنیاتی، پروتئینی، تمامی محصولات مورد نیاز برای پخت و پز و تمامی برندهای مطرح منطقه اروپا در آن یافت میشود، انواع شکلات و تمامی محصولات بهداشتی و نگهداری در آن یافت میشود .
وب سایت ان ۱۱ از سال ۲۰۱۲ و بعد از توافقات و قراردادی که بین ۲ شرکت Dogus Group ترکیه و SK Group کره جنوبی بوجود آمد، راه اندازی شد و خیلی سریع توانست جای خود را در میان مخاطبان و مشتریان ترک بدست آورد.رشد این وب سایت درحدی بود که تنها ۹ ماه بعد از شروع فعالیت های این وب سایت، در گزارشی رسمی اعلام شده که میزان تجارت و معاملات انجام شده آن به بیش از ۱۲۰ میلیون دلار رسیده است.خرید از سایت ان 11 برای انواع لوازم الکترونیکی، پوشاک، اسباب بازی، محصولات ورزشی و همچنین تمامی محصولات سوپر مارکت و تمامی مواد غذایی و محصولاتی که در هایپر مارکت های بزرگ ارائه میشوند پیشنهاد میشود.
هپسی بورادا ( hepsiburada ) یکی از معروف ترین سایت های تجارت الکترونیک در ترکیه است که از طریق آن میتوان به کالاهای مختلف در طبقه بندی های متنوع دسترسی داشت. نام این شرکت در زبان ترکی به معنی “همه چیز اینجاست” می باشد وبزرگترین سایت فروش کالا در ترکیه به حساب می آید.از طریق هپسی بورادا ( hepsiburada ) میتوان کالاهای مختلف از جمله لوازم منزل، پوشاک فصلی زنانه، مردانه و بچگانه، لوازم الکترونیک از ریش تراش گرفته تا انواع موبایل، تلویزیون، دوربین، کنسول های بازی، لوازم خانگی و …، لوازم ورزشی و تمرینی، محصولات آرایشی و بهداشتی، کتاب و بسیاری دیگر را تهیه نمود.